Sajmeggy (Prunus mahaleb)

    Sajmeggy (Prunus mahaleb) (1)

    2016 március végén találtam rá erre a fára. Azt hittem késő lesz a kiszedése, mert eléggé kibújtak a levelei, de végül haza jött velem. Nagyon szépet hajtott az első évben, így a rettenetesen hosszú hajtásokat vissza kellett vágnom, hogy még dolgozni lehessen majd vele, és ne dobjak ki 1 évet a semmittevésre. 2016 októberében dolgoztam vele először igazán. Akkor kiválogattam a vázágakat, és a visszametszésnek köszönhetően, 1-2 oldalhajtásom is volt. Drótoztam, és elment téli álmot aludni.

    Idén (2017-ben) gyönyörűen kihajtott, szinte felrobbant a fa, így most (május közepén) levelet lehetett metszeni, mert a levelek is teljesen kifejlődtek ("megkeményedtek"). A levélmetszés, és a metszés után a drótokat eltávolítottam, és bármennyire is figyeltem, hogy a drót ne vágjon az ágba, volt ahol nem láttam, mert nem lehetett a fa belsejébe belátni a drót körül lévő apró levelektől. Volt ahol szép apró ízközök voltak, de hagytam néhol kicsit hosszabbat is, ami még nem éri el a 3 centit, de még felépítésben van így ha ősszel újra drótozom, egy kis hajlítással (egyszer vízszintesen, egyszer függőlegesen) azt a távolságot el tudom "csalni".

    Kíváncsian várom, hogy fog fejlődni októberig. Ha így folytatja, akkor július végén, lehet jönnek a vadak újra csemegézni belőle, azaz levélmetszést kap ismét.

    A munkáról készítettem egy előtte - utána képet, és egy videót, amiben óriási meglepetésemre, magyarázom mit csinálok, és miért csinálom. Ez munka közben jött. Nem szoktam ilyen videókat készíteni, mert nem értek hozzá, és ha jól is mondom akkor sem fényezném magam, de mostanában elég sok olyan emberrel beszélgettem, akit érdekelhet a "hogyan is csinálom" videó. Remélem érthető, és látható hogy miről magyarázok éppen.

    A képek (az első a 2016 októberi állapot):

     

    A videó a munkáról: